Przegląd wieści z LEWOGRODU.

in polish •  last month 


pixaba.com

"Katastrofa to nie śmierć połowy ludzkości w wojnie atomowej. Katastrofa to życie całej ludzkości pod panowaniem ustroju komunistycznego."

Józef Mackiewicz

JKM ukarany naganą za wpis na Twitterze.

Sejmowa komisja etyki ukarała Janusza Korwina-Mikke(go?) zdaniem M.Jońskiego za "za sugerowanie opinii publicznej,że za masakrę mieszkańców Buczy mogli być odpowiedzialni obywatele Ukrainy,a nie rosyjscy żołnierze". Oto "zbrodniczy" tweet:

Ciekawe czy ETYCZNI POSŁOWIE zabiorą się też za premiera, który sugerował, że informatycy to najgorszy sort ludzi albo za ostre wymiany zdań posłanki czy tam sędziny K.Pawłowicz i Radka Sikorskiego:

A co z wpisami posłanki A.M.Żukowskiej, która twierdzi, że mężczyzna może zajść w ciąże? Czy takie tweety nie godzą w dobre imię Sejmu?

Prezydent Meksyku radzi obywatelom sadzić warzywa i owoce.

W Meksyku tak jak w każdym innym kraju, który uwierzył w walutę rezerwową USD panuje inflacja. Tamtejszy rząd walczy tak jak nasz i przygotował "Pakiet przeciwko inflacji i drożyźnie", a w nim wprowadzenie "maksymalnych cen podstawowych artykułów rolnych, paliw i innych towarów powszechnej konsumpcji". Gratulujemy inteligencji i znajomości podstaw ekonomii. Meksykański rząd chce, aby rolnicy i sadownicy zwiększali swoje uprawy i wprowadził pakiet pomocy nazwany "Siejąc życie". Oby nie siali tak jak ta baba ze znanego przysłowia, która miała mak. :-)

Co szukują nam "elity"? Zjazd popaprańców w Davos.

Trwa festiwal dla miliarderów i polityków w Davos. Szef Alibaby zdradza nam nad czym pracują:

"A po co każdy ma mieć takie indywidualne urządzenie do śledzenia śladu węglowego? To chyba dla dobra naszej planety, prawda?"

Tak, tak.

"A w jaki sposób oni sprawdzą ile CO2 zużyłem?"

Dobre pytanie owieczko. Elektroniczny pieniądz i jeszcze kamera na czoło, żebyś nie oszukiwał!

"A po co mi taki czujnik?"

Żebyś płacił podatek węglowy. Myślisz, że Chińczycy będą bulić od tych ton CO2, dzięki którym mają "szare" niebo? Oszalałeś czy wczoraj się urodziłeś?

Najśmieszniejsze jest to, że te wszystkie elity przyleciały prywatnymi jetami do Davos i każdy z nich musi mieć kilku ochroniarzy, więc są dalecy od "optymalizacji węglowej". Całe szczęście, że ktoś (my) to wyrówna i będzie SPRAWIEDLIWIE. :-)

Jest i nasz ulubieniec, który snuje swoje proroctwa:

Imigrant szukał kawy NIE TAM GDZIE POWINIEN.

Z klubowej skarbonki postawionej w szatni piłkarzy Stomilu Olsztyn zaczęły ginąć pieniądze. Początkowo wszyscy myśleli, że to przez PiSflację, ale kiedy straty były większe niż 12.5% to padły podejrzenia, że ktoś kradnie. Zawodnicy zamontowali kamerę, żeby przyłapać złodzieja na gorącym uczynku. Rabusiem okazał się piłkarz "uratowany" z DR Kongo przez K.Stanowskiego, który grał w klubie na wypożyczeniu. Kiedy pokazano mu nagrania to nie przyznał się do podkradania pieniędzy. Powiedział, że SZUKAŁ TAM KAWY. Pewnie ROZPUSZCZALNEJ, bo hajs szybko rozpuszczał i przychodził po kolejne pienią... tzn. ziarenka kawy. Kiedy zarzucono mu kradzież to oskarżył kolegów o RASIZM. Nie o kłamstwo, a o rasizm. :-) Chłop w Ameryce widział jak BLM mogło kraść w sklepach i nikt ich nie ścigał, a tu się do niego przyczepiają. Ciekawe czy wytoczy proces swoim już byłym kolegom jak Amber Heard?

YouTube fact checkuje wojnę.

Zwycięzca Free Expression Awards usunął ponad 9 tysięcy kanałów i 70 000 filmów związanych z wojną NA Ukrainie. Każdy film został dokładnie odsłuchany przez kilku historyków i żołnierzy, aby być pewnym, że decyzja była prawidłowa. Oczywiście to żart, bo takiej masy filmów nie da się przesłuchać. O PRAWDZIE zadecydował więc "algorytm", a kto ten algorytm programował i jak to już lepiej nie pytać. Wszystkie filmy, które miały przekaz, że jest to "misja wyzwolenia" (przynajmniej tak podali :-) ) zostały zcancelowane tak samo jak te, które mówią, że Izrael wyzwala Palestynę, a Ameryka wyzwoliła Irak i Afganistan, a także podejrzanych (bo niektórzy nie byli nawet skazani!!!!) w Abu Ghraib. A, nie te drugie filmy nie zostały usunięte za podawanie nieprawdy. To chyba pomyłka ALGORYTMU?

Korzystałem z:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-25/sejm-nagana-dla-korwina-mikke-polityk-ukarany-za-wypowiedzi-o-masakrze-w-buczy/

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szalejaca-inflacja-w-Meksyku-Rzad-chce-wprowadzic-ceny-maksymalne-8338041.html

https://nczas.com/2022/05/25/afera-skarbonkowa-oskarza-ich-o-rasizm-pilkarze-z-olsztyna-nie-chcieli-w-druzynie-zawodnika-z-konga-ktory-ich-okradal/

https://www.theguardian.com/technology/2022/may/22/youtube-ukraine-invasion-russia-video-removals

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE BLURT!