Szczypawki szczypawki ach te szczypawki...

in polish •  2 months ago 

Mało kto wie że gdy zacząłem swoją przygodę z blockchainem steem to jedną z pierwszych dyskusji w jaką się wdałem 3 lata temu, to była właśnie ta o szczypawkach. Oczywiście wtedy na widelcu były jeszcze inne szczypawki. Takie podawane dzieciom pierwszego dnia po porodzie, a nie dorosłym ludziom, którzy mają własny mózg( przynajmniej większość). Niemniej przypomniało mi się to ponieważ mam takie wrażenie że czas zatoczył dziś od tamtego momentu pełne koło.

Co więc jest w tych szczypawkach że tak się o nie ludzie emocjonują? To jest chyba JEDYNY środek farmakologiczny, o który zostało przelane w historii ludzkości chyba więcej hejtu i emocji niż podczas 2 wojny światowej. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś pokazał mi statystyki, w których sam tylko stres wokół tego tematu, zabił więcej ludzi aniżeli którakolwiek z tych zaraz przed którymi mają one rzekomo chronić.

Chociaż 90% leków, które wynaleziono w tym samym czasie, co eliksiry "zdrowia", okazało się już dziś pomyłką minionych czasów oraz ówczesnego zrozumienia rzeczy. Nawet niektórzy państwowi lekarze sięgają już np po homeopatię lub tez z powrotem po zioła, odradzając zarazem antybiotyki gdy nie jest to konieczne, to szczypawki jak to szczypawki, wciąż wzbudzają takie emocje, że nawet gdyby dziś oficjalneie zaprzestać ich produkcji to social media i telewizja będą miały jeszcze sensacji na dziesiątki lat.

Kto wzbudza te emocje? Kto je podsyca? Skąd one płyną? To nie jest normalna sytuacja.

Istnieje tu WYRAŹNA manipulacja jakiejś grupy interesów i raczej nie jest to manipulacja związku zielarzy polskich tylko kogoś kto ma pieniążki na poziomie globalnym.

Chociażby do czasu wyjaśnienia tej manipulacj każdy rozsądny człowiek powinien więc wstrzymać się z wyciąganiem pochopnych wniosków. Są poszlaki są obawy.. to wszystko trzeba zbadać i wymaga czasu i podjęcia pewnych działań. Na przykład odsunięcia organów "badawczych" które się tym dziś zajmują. Nie powinny tego robić ponieważ mają tu sprzeczny interes i ich badania nie mogą być rzetelne.

Co? że niby ludzie giną od jakiegoś nowego "wirusa" albo odry świńki.. a może różyczki??

Mhm rozumiem. Czyli pomyślmy.. Jeżeli ludzie potencjalnie mogą zginąć od chorób towarzyszących ludzkości od zarania dziejów, to jest to nieetyczne tragiczne i złe, jeśli natomiast podamy im z kolei coś, co może prowadzić do utraty przez nich takich funkcji jak życie, zdrowie, wolność, odporność płodność, szansę na normalne życie i nie wiadomo co jeszcze, to już jest etyczne i ok?

W końcu przebadali to ci sami naukowcy co to wynaleźli i potem na tym zarabiają.. Faktycznie brzmi "wiarygodnie" więc chyba nie może tu być sprzecznych interesów prawda?

Tak... w myśl tego że przez lata ludzie zarzynali się w różnych wojnach po to, bo np według jednego plemienia, nie można przeżyć bez ziemi dóbr i złota, które ma obecnie ich sąsiad to tak... faktycznie! Argument nie do zbicia!

Faktycznie lepsze dla człowieka od zarania dziejów było umrzeć walcząc o coś co mu się uwidziało, że jest lepsze, niż nie walcząc i zostając z tym co ma. No bo co.. nie było by przecież potem zgwałconych kobiet, straumatyzowanych dzieci i tych wszystkich emocji, bez których człowiekowi było STRASZNIE NUDNO. Szczególnie że jeszcze nie było telewizji, która dziś może już człowiekowi zapewnić te wszystkie rozrywki na ekranie!

Ale przede wszystkim nie było jeszcze ideologii i nowych pomysłów na zabijanie, tylko już nie z takich jakichś błachych płytkich powodów jak złoto... oj nie nie nie! Wtedy to już były sprawy kluczowej filozoficznej wagi :P

Dobra! Choćbym się starał to nie umiem być bezstronny w tym konflikcie:P Sęk w tym że te emocje budzą się ponieważ tak jak na wojnie czy też na krucjacie, jedni są do czegoś zmuszani wbrew ich woli a spokój ich życia został zaburzony, bo ktoś z sąsiedniej wioski ma teraz "misję" aby krzewić jedyną słuszna prawdę. Uważają, że mają słuszność ostateczną i jak zwykle wymyślili sobie jakieś argumenty aby usprawiedliwić cenzurę, inkwizycję i hejt.

Wcześniej to się nazywało wiara, albo po prostu pretekst do podboju, dziś to jest to samo ale się nazywa "nauką".

Czy jest jeszcze nadzieja dla ludzkości? Może jest właśnie w tych preparatach?:D O tak!

Aschen.jpg

gateworld.net

Był taki stary dobry serial jak Gwiezdne Wrota.. tam była taka rasa co się Asheni nazywali. Gdy drużyna SG 1 spotkała Ashenów po raz pierwszy, ci zaoferowali ludzkości całą swoją zaawansowaną technologię. Zwieńczeniem tej technologii był natomiast święty Graal naszej współczesnej nauki:

Szczepionka na wszystkie choroby i długowieczność!

Ludzie z ziemi przyjęli ich ofertę z takim entuzjazmem i zapałem że nikt nawet nie sprawdził pobudek jakimi się kieruje owa rasa. Ochoczo nawiązano z nimi współpracę bez przeprowadzenia wywiadu. Program odtajniono i pozwolono dobroczyńcom zdominować całą naszą cywilizację przez ich technologię. Tylko "głupi" i niewykształcony Pułkownik O'Niel, wojskowy kierujący się często prosta logiką poczuciem słuszności i intuicją, był wrednym anty Ashenowcem i "antyszczepionkowcem". Coś mu tu śmierdziało w całej tej "szczodrości" i od początku nie polubił owych zbawicieli i ich pomysłów. Lecąc jednak na fali unesienia i doniosłości, a także chciwie patrząc na zaawansowaną technologie i "wielkie benefity", ani jego przełożeni ani nawet jego ekipa, nie chcieli go słuchać. Stwierdzili żę jes strasznym sceptykiem i malkontentem. Nawet jego najbardziej zaufana drużyna poleciła mu przejść na emeryturę bo wszyscy uznali że przesadza.

Kilkadziesiąt lat później, gdy program Stargate został już ujawniony, przez gwiezdne wrota krążą już wycieczki i delegaci. Natomaist wielce zaawansowana technologia Aschentów jest wszechobecnaa na naszej planecie, do kapitan Carter przychodzi doktor Fraiser. Jest bardzo zaniepokojona wynikami swoich badań przeprowadzonymi na jej przyjaciółce, która poprosiła dr o drugą diagnozę w sprawie tego dlaczego nie może zajść w ciąże. Fraiser była oczywiście na przedwczesnej emeryturze ponieważ pani doktor jak i jej koledzy i koleżanki byli już nie potrzebni. We wszystkim pomagał przecież nowoczesny sprzęt Ashenów a ludzie już nie chorowali.

Pani doktor zobaczyła że coś tu jest bardzo podejrzane... Zaczęła sprawdzać co jest nie tak i obawy rosły z dnia na dzień. Jej ekspertyza w przestarzałym już nieużywanym laboratorium bazy SG wykazała, że przyczyną tego stanu rzeczy jest wspaniały "dar" od Ahenów.

Bohaterowie szybko zorientowali się że oficjalne statystyki są zakłamywane przez naszych galaktycznych "przyjaciół"! Ludzkość na niemal całej ziemi stała się bezpłodna a liczba urodzin w ciągu ostatniego roku spadła o 90%!

Okazało się że owa rasa podbija inne światy w bardzo cierpliwy sposób. Po przez Sterylizację za pomocą tych właśnie "preparatów".

Oczywiście nasza dzielna drużyna SG1 wymyśliła plan. Dzięki super szybkiemu komputerowi ashenów do którego miała dostęp Carter która po planetarnej rewolucj wciąż byął jednym z czołowych i najbnardziej uzdolnionych naukowców. Wymyśliła ona jak przesłać przez wrota wiadomość z ostrzeżeniem dla siebie samych z przeszłości. W wyniku tego planu wszyscy bohaterowie zginęli lub zostali pojmani, ale całe szczęście w ostatniej chwili karteczka z wiadomością przedostała się przez horyzont zdarzeń i wróciła do przeszłości. Ludzkość raz jeszcze została ocalona przed zagładą tym razem ze strony najbardziej zmyślnej inwazji, jaką można było na naszej cywilizacji zastosować. Adres wrót, za którymi mieliśmy się natknąć na owych dobroczyńców został dodany do czarnej listy. Historia została cofnięta..

Cóż może to i serial SF, może to i fikcja która niema nic wspólnego z sytuacja dziś ale co jeśli nie? Może i nie mówimy tu o kontakcie z pozaziemsą cywilizacją, może i współczesny os gotują ludzie z naszej planety innym ludziom, ale czy to oznacza że ta historia nie może nas niczego nauczyć?

Promotorami dzisiejszych "preparatów" są osobistości takie jak zwolennicy depopulacji, zwolennicy eutanazji i teorii o przeludnieniu planety, filantropii od sponsoringu ruchów LGBT, zwolennicy Ekoterroryzmu uważający że głównym problemem ludzkości jest dwutlenek węgla którego produkujemy za dużo, firmy farmaceutyczne, które na szczepieniach zarabiają miliardy, a także krzewiciele systemu gospodarczego w którym "nie będziemy mieć nic i będziemy szczęśliwi". Zaiste śmietanka to "nieziemska".

I nie będę się tu dalej wdawał w dywagacje, ale powiem tylko tyle.. Życzę nam wszystkim żeby to rzeczywiście było tak że kryją się tu same dobre intencje a Malkontenci pokroju O'Niela, którym i są np obecni "foliarze", byli po prostu zwykłymi szurami i przesadzali...

Warto zadać sobie tylko pytanie co jeśli tak jak w tym fikcyjnym serialu SF, to właśnie ci drudzy, mają jednak rację? Czy my też mamy jakąś super drużynę SG która w razie pomyłki, po prostu wyśle wiadomość do przeszłości pod tytuem "pod żadnym pozorem nie ufajcie w globalna Pandemię w 2020 r? Cóż o ile serial był bardzo dobry i zapewniał mase dobrej zabawy, to jego najmniej realistycznym i naciąganym motywem był fakt, że drużynie SG-1 zawsze się udawało i zawsze prawie że samodzielnie ratowała świat. Dobry motyw na serial bo nikt chyba nie lubi gdy nasi ulubieni głowni bohaterowie giną, mało kto też lubi rezygnować z dobrej obsady... Jednak tak sie neistety składa że akurat w tym aspekcie rzeczywistość jest raczej jak Gra o Tron. Najbardziej lubiani głowni bohaterowie giną w najmniej uczciwy i w najbardziej podły sposób, natomiast światem rządzą zazwycaj nie ci dobrzy i szlachetni tylko podłe chciwe i skrzywione kreatury.

Miejmy nadzieje więc że wiara tych, którzy dziś tak lekkomyślnie przyjmują dary naszych współczesnych "aschenów" jest podparta czymś więcej aniżeli technologicznym entuzjazmem i zaślepieniem.

Pozdrawiam w każdym razie i zachęcam do obejrzenia opisanego odcinka chociażby dla relaksu. Natomiast co do reszty. Naprawdę polecam więcej powściągliwości w wydawaniu osądów i refleksji.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE BLURT!
Sort Order:  

Peace

We are happy you posted in #blurtconnect.

This post has been upvoted manually by @oadissin

Thank you for sharing such great content!

You can delegate any amount of Blurt power to @blurtconnect-ng to support this curation.

Blurt to the moon 🌕
1_IMG-20211103-WA0008.jpg